Kypr
Navigace - Kypr
Dovolená Kypr Recenze hotelů Kypr
Novinky Kypr Hotely a ubytování Kypr
Víza Kypr Fotogalerie Kypr
Mapy a průvodce Kypr        --> Turistické lokality
        --> Pobytově zajímavé

        -->Pláže v okolí Larnaky
        Pláže v okolí Limassolu
        Pláže v okolí Paphosu
        Severní pobřeží moře

Kypr - Pláže v okolí Larnaky

Agia Napacentrum města Agia NapaPláže a moře v okolí Larnaky jsou pro koupání v moři jedny z nejlepších. Malá rybářská vesnička Agia Napa se stala turistickým cílem mnoha turistů. Rozrostla se především o velké množství hotelů, restaurací, barů a klubů. Milovníci nočního života si tu přijdou opravdu na své. Pláž v Agia Napa je přeplněná turisty, ale je lákavá a romantická. Pokud vás omrzí moře, můžete navštívit vodní park Water World, kde je spousta tobogánů, houpaček a skluzavek nebo Marine Life Museum, soukromé muzeum, ve kterém si můžete prohlédnout zblízka různé druhy mořských živočichů.
Nejlepším časem pro návštěvu kláštera Agia Napa je časné ráno. Klášter je oázou klidu a míru. Byl vybudován v roce 1570. V překladu název kláštera znamená „svatý šátek“. Svatý šátek používala Svatá Veronika k otírání Ježíšova obličeje na jeho cestě. Do roku 1790 byl klášter užíván mnichy.
Velké množství společností zde nabízí projížďky na lodi. Cílem většiny výletních lodí je pláž Protaras a Pernera. Osada Famagusta dále na sever je vojenskou základnou. Vstup turistům je zakázán.
Asi 7 kilometrů od Agia Napa se nachází mys Cape Greco, na jehož konci se můžete nechat unést úchvatnou vyhlídkou do okolí. Pokud nebude příliš větrno, bude jistě příjemnou osvěžující koupel v moři.

Protaras je město podobné Agi Napa. Pláž, turisté, hotely. Především díky svým krásným plážím je středisko oblíbeno. Protaras Beach je malá verze Louma Beach (viz níže uvedeno). Je 200 metrů dlouhá a má jemný písek.
Na pláži Green Bay Beach najdete klid od všech turistů. Jedna část je písčitá, druhá část je kamenitá.

Další pláže této oblasti jsou:
Louma Beach je 450 metrů dlouhá. Voda je zde křišťálově čistá a písek je velmi jemný. Chládek najdete ve stínu stromů. Příznivci sportů si přijdou na své.
Mouzooura Beach je velmi oblíbená místními obyvateli. Je ideální pro neplavce a děti.
Agia Triada Beach. Voda je kalná a konají se zde především pikniky. Ke koupání není pláž příliš ideální.

Paralimni je centrem východní sekce Kypru. Příjemné město má daleko k přeplněným plážím a hotelům.
Turisté většinou přicházejí do města Deryneia z jediného důvodu a to proto, že město je na hranici mezi severní a jižní částí Kypru. Jsou zde dvě vyhlídková místa, ze kterých je vidět na severní stranu Kypru. Jedno z nich je Annitas. V kavárně u vyhlídky je na stěnách zobrazena historie rozdělení Kypru na jižní a severní část.
The Dekelia Base je britský tábor ležící na hranici mezi severní a jižní částí ostrova. Okolí tábora je monitorováno, je zakázáno pořizovat tu fotografie nebo se procházet po okolí.
Vesnice Kokkinohoria je velmi proslavená díky pěstování rajčat. V překladu její název znamená „Červená vesnice“. Červená úrodná půda, větrno a vlhko je ideální pro pěstování rajčat.
Vesnice Pyla je jediné místo na ostrově Kypr, kde kyperští Řekové a kyperští Turci žijí až do dnešní doby v harmonii, bez jakýchkoli střetů. Je zde pozorovatelna britské i turecké armády. Uprostřed malého náměstí je velké křeslo, kde hlídá obyvatele osady irský nebo argentinský voják s modrým baretem. Fotografování je tu zakázáno.


Průvodce a mapySopka.cz - cestování, dovolená

Marco Polo - exotická dovolená

Afrika safari

golfové zájezdy

Proč nakupovat právě u nás?
  • Jsme autorizovaní prodejci více než 100 CK
  • Nakupujete přes pojištěnou CK Marco Polo
  • Najdeme vám tu nejlepší cenu

Oddělení prodeje:

Nevíte co přesně hledáte?Obchodní podmínky