Kypr
Navigace - Kypr
Dovolená Kypr Recenze hotelů Kypr
Novinky Kypr Hotely a ubytování Kypr
Víza Kypr Fotogalerie Kypr
Mapy a průvodce Kypr        --> Praktické informace
        --> Nákupy, obchody, tržiště

        Obchodní domy, obchody a nákupy
        -->Tržiště
        Co je dobré před nákupem vědět

Kypr - Tržiště

Pokud chcete opravdu porozumět kyperském jídlu a jeho chuti, měli byste navštívit místní tržiště, a to nejlépe v časných ranních hodinách, kdy slunce ještě tolik nepálí, a hospodyně nakupují suroviny na přípravu oběda. Většinu z nabízené zeleniny, ovoce, koření a ostatního budete asi znát, ale pro jistotu si vezměte s sebou slovníček nebo překladatele.
Z koření tu naleznete svazečky čerstvého koriandru, petržele a salátu.
Zelenina a ovoce bývají sbírány časně zrána, před odjezdem na trh, což zaručuje to, že vše je opravdu čerstvé a výborné chuti. Najdete zde různé odrůdy rajčat, papriky, lilky, avokádo, courgettes,… mezi více exotické patří okra, švýcarská chard, černé fazole a artyčoky. Možná se pozastavíte nad názvem „kolokasi“, což je kořenová zelenina pěstovaná pouze na Kypru.. Její chuť připomíná sladké brambory a je výrazná zvláště podává-li se s vepřovým masem.
Mezi ovocem naleznete citrusové plody – pomeranče, grepy a citróny. Jistě neodoláte vábně vyhlížejícím jahodám, vypěstovaným v horských osadách. V červnu si budete moci zakoupit černé třešně, meruňky, broskve, nektarinky, melouny, vodní melouny a švestky. Všechny druhy ovoce jsou šťavnaté a mají výbornou chuť. Hroznové víno můžete zakoupit na tržišti od července do listopadu. Nevynechávejte ochutnávku zelených a fialových fíků, které jsou nejčerstvější od srpna do září.
Na tržišti naleznete různé druhy čerstvých ryb – stříbrné ryby nebo „barbouni“ (řecky) a mořských živočichů - mezi nejoblíbenější patří chobotnice a sépie. Můžete si je koupit čerstvé na trhu nebo už upravené v kterékoli restauraci. Maso na Kypru bývá velmi čerstvé, takže se nemusíte bát. Kromě ryb patří mezi oblíbené maso jehněčí a hovězí. Můžete ochutnat také kozí maso.
Mezi další produkty nabízené na tržištích patří například med, různé druhy oliv, domácí sýr – fetta, halloumi, kozí, z kravského mléka a kyperské párky – Loukanika.
Tržiště se spoustou ovoce, zeleniny, s keramikou, rukodělnými výrobky a dalším zbožím naleznete téměř v každém městě nebo vesnici.

Umělecké centrum Chrystaliniotissa se nachází na ulici Dimonaktos 2. Turisté zde najdou krásné dárky a výrobky. (Lefkosia)
Centrum rukodělných výrobků je kousek od Chrystaliniotissy. Zde turisté najdou ručně vyrobenou keramiku, bižuterii, výrobky z kovu a ze dřeva. (Lefkosia)
Belediye Pazari je městské tržiště, kde jistě naleznete vhodný dárek pro vaše blízké. (Severní Nicosia)

Mezi další zajímavá umělecká centra patří:
FOINI - na jižním úbočí hor Troodos, přibližně 1 hodinu jízdy od Limassolu. Vesnici proslavila zejména keramika, krajky a tradiční křesla.
OMODOS - taktéž na jižním úbočí hor Troodos. Nakoupit zde můžete krásné výšivky
PANO + KATO LEFKARA - u silnice Lefkosia - Limassol, 45 minut jízdy od Limassou. Vyrábí se zde především výrobky ze stříbra a výšivky.


Sopka.cz - cestování, dovolená

Marco Polo - exotická dovolená

Afrika safari

golfové zájezdy

Proč nakupovat právě u nás?
  • Jsme autorizovaní prodejci více než 100 CK
  • Nakupujete přes pojištěnou CK Marco Polo
  • Najdeme vám tu nejlepší cenu

Oddělení prodeje:

Nevíte co přesně hledáte?Obchodní podmínky