Kypr
Navigace - Kypr
Dovolená Kypr Recenze hotelů Kypr
Novinky Kypr Hotely a ubytování Kypr
Víza Kypr Fotogalerie Kypr
Mapy a průvodce Kypr        --> Na co si tam dát pozor, jak se tam chovat?

      Nemoci, nebezpečná zvířata
      Dopravní předpisy
      -->Společenská etiketa
      Co tam nesmím jíst a pít
      Osobní bezpečnost

Kypr - Společenská etiketa

Fotografovat můžete v podstatě kdekoli se vám zachce. Fotografování je zakázáno pouze v oblasti Attily a Green Line. Oblast Green Line je monitorována z obou stran. Upozornění o zákazu fotografování respektujte také v oblastech, kde sídlí armáda, v přístavech, na letištích a na dalších vládních místech. Je zakázáno fotografovat v mešitách při modlitbách. Pokud chcete fotografovat místní obyvatele, je slušné požádat o povolení. V některých muzeích musíte zaplatit za povolení k fotografování poplatek. Zakázáno je používání blesu při fotografování nástěných maleb.
Přátelství a pohostinnost obyvatel Kypru jsou velmi známé. Pokud budete někam pozváni na kávu nebo jídlo, nejlepším způsobem jak poděkovat je přinést nějaký dárek. Je zvykem, že pokud vám bude ke kávě nabídnuta sklenice vody, nejdříve vypijete vodu a pak si vychutnáte kávu.
Při pití vína je zvykem naplnit skleničku pouze do poloviny. Je nezdvořilé vypít skleničku až do dna. Víno se musí průběžně dolévat.
Kyprové si potrpí na formálnost. Oslovují se pane a paní, slečno. Oslovení pouze jménem bez příjmení je příliš osobní. Návštěva přátel je sjednána předem na určitý termín a ještě před návštěvou se hosté ujistí, zda je všechno v pořádku a zda mohou přijet.
Pokud se budete chtít opalovat na nudistické pláži, nebude vám to odepřeno. Dejte přitom ale pozor, abyste nepohoršili místní obyvatele.
Na návštěvu kostelů a mešit se vhodně oblékněte, nerušte modlitební obřad, mluvte velmi potichu a nefotografujte.
Turecká komunita muslimů zakazuje ukazovat si na někoho prstem, ukazovat patu nebo chodidlo, hlasité smrkání, používání párátka.
Pokud máte řecké jméno, vyvarujte se návštěvě severní části. Předejdete tak zbytečnému vyptávání a podezření.

Průvodce a mapySopka.cz - cestování, dovolená

Marco Polo - exotická dovolená

Afrika safari

golfové zájezdy

Proč nakupovat právě u nás?
  • Jsme autorizovaní prodejci více než 100 CK
  • Nakupujete přes pojištěnou CK Marco Polo
  • Najdeme vám tu nejlepší cenu

Oddělení prodeje:

Nevíte co přesně hledáte?Obchodní podmínky